Blog

Kaymaz Zemin Nedir?

Kaymaz zemin, hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde kayıp düşme tehlikesi atlatmış ya da daha kötüsü kayıp düşmüştür. Genelde ıslak yüzeylerde daha çok karşılaşılan bu durumun önlenmesi artık mümkün!

Mevcut olan zemin döşemelerinin sökülüp yeniden döşenmesi hem maddi hem de manevi olarak yıpratıcı bir süreçtir. Eğer sizin de kullanım alanlarınızda kayma tehlikesi yaşadığınız yüzeyler var ise bunları zorlu tadilat yöntemlerine gerek kalmadan yenileyebilir, kayma tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kaymaz zemin sistemleri içerisinde sürdürülebilirliği en yüksek olan kaymaz boyalar sizi aradığınız sonuca ulaştıracaktır. Alternatif sistemlere göre uygulanması kolaydır. Daha az bütçe ile daha çok alana uygulama yapabilirsiniz.

Kaygan Zemin Nedir?

Görsel olarak en iyi sonuca ulaşabilmeniz için istediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Dekoratif amaçlı kullanımın yanı sıra güvenlik uyarıları için de ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Anti Slip Paint (kaymaz zemin boyası) ile merdivenlerinizde daha güvenli kullanım sağlayabilirsiniz. Dikkat çekici renkler sayesinde zeminde uyarı işaretleri oluşturabilirsiniz veya kaymaz bölgeler oluşturarak güvenliği arttırabilirsiniz.

Kaymaz Zemin Nedir?

Kaymaz Boya Önerileri

Kaygan zemin levhasına ihtiyaç duyulan yüzeylerde, örneğin, havuz başı veya yeni temizlik yapılmış zeminlerde şeffaf Anti Slip Solution (kaymaz zemin solüsyonu) kullanımı ile kayma riskleri ortadan kaldırılmış olur. Böylece kaygan zemin levhası kullanımının zorunluğu ortadan kalkar ve levhanın fark edilmemesi gibi durumlara karşı önlem alınmış olur.

Anti Slip Solution (kaymaz zemin solüsyonu) kullanımı şeffaf yapısı sayesinde yüzeylerinizin görünümü korunur.  Uygulaması oldukça kolaydır. Yüzeylerinizi fonksiyonel hale getirirken solüsyon uygulamasıyla, “kendin yap”ın da vermiş olduğu keyfi yaşarsınız.

Kaymazlık Solüsyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için; Tıklayın!

Uzman ekibimiz kullanmak istediğiniz ürünün seçiminden ürünün uygulanmasına kadar geçen süreçte size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Kaymaz Solüsyon Uygulama, basamakları oldukça basittir.

Tamamen temizlenmiş ve kurulanmış seramik-fayans yüzeylerde maksimum performans elde edilmiş olur.

Kaymaz boya ile zeminlerini renklendirirken kayma tehlikesini ortadan kaldırmış olursunuz, kaymaz solüsyon ile ise mevcut görünümünden memnun olduğunuz zeminlere “kaymazlık” özelliği kazandırırsınız.

Kaymaz Zemin Sistemleri, her işletmenin temel ihtiyaçlarındandır. Sadece işletmetler de değil yaya trafiğinin yoğun olduğu eğimli ve parlak zeminler genellikle kaygandır. Bu “kayganlık kaymaz zemin sistemleri” ile Dryfix’den destek alarak çözüme ulaştırmak mümkündür. Whatsapp sembolüne tıkla hemen Bilgi Al.

Kayma sonucu düşerek meydana gelen kazalarda yüzeyin yapısı ana faktördür. Pek çok durumda yüzey malzemesinin sökülüp yeni bir malzeme ile değiştirilmesi hem işçilik açısından zorludur hem de yüksek maliyet gerektirebilir. Önemli olan ise kazaya yola açabilecek zeminlerin önceden korumalı hala getirilmesidir. Aksi takdirde kırıklara, incinmelere, burkulmalara ve hatta ameliyatın mecburi olduğu zararlara neden olabilir.

Sadece iç cephe Kaygan Zemin değil; balkonlar, bahçeler, rampalar, güverteler, metal yüzeye sahip yürüme alanları gibi pek çok yerde uygulanabilirliği olan kaymaz boyalar güçlü yapıları sayesinde dış cephenin zorlu etkilerine karşı dayanıklıdır.

Kaygan Zemin Levhası

Kaygan zemin levhası olan yerlede son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yerlerde dolaşırken kayıp düşmemeye özen gösteriniz.

  • Fayans ve Seramik yüzeyleri şeffaf kaygan zemin solüsyonu ile güvenli zemin oluşturmak.
  • Beton, Metal, Rampa gibi yüzeyleri Kaymaz Boya ile “İş Sağlığı ve Güvenliği Kaymaz Zemin” haline getirebilirsiniz.

Kaymaz boyaların(Anti Slip Paint ve Anti Slip Paint PU) ve kaymaz solüsyonların (Anti Slip Solution) teknik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Hemen Tıkla!

Uygulama talimatları, sarfiyat bilgileri, teknik olarak ihtiyacınız olacak olan bütün bilgiler web sayfamızda mevcuttur.Kaymaz Zemin Nedir?

Kaymaz Zemin Malzemeleri Nelerdir?

Gelişen teknolojiyle birlikte zeminlerin daha güvenli olmasını sağlamıştır. Ortam koşullarına göre en uygun kaymaz zemin malzemeleri geniş ürün yelpazesinden seçilebilir.

Dryfix’le iletişime geçin, kaymaz zeminlerinizde adımlarınızı güvenle atın!

DryFİX

Yılların tecrübesi ile harmanlanmış modernlik anlayışımız ve amatör ruhun ilk günkü heyecanıyla yapı sektöründe fark yaratmaya geldik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu